Festiwal Nauki Uniwersytet Zielonogórski

AktualnościStrona gwna

Podróżuj Eko-busami z Uniwersytetem Zielonogórskim

 

W ramach tegorocznego Festiwalu Nauki Zielona Góra 2012 pod hasłem „Ekologia!!!” Uniwersytet Zielonogórski zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w dwóch wycieczkach krajoznawczych „Eko-busami” Uczestnicy pierwszej wycieczki pojadą autokarem do Parku Mużakowskiego. Jest to park krajobrazowy z 1. połowy XIX wieku, czołowy przykład europejskiej sztuki ogrodowej tego okresu, a zarazem jedyne w swoim rodzaju połączenie natury i sztuki ogrodniczej. Leży nad Nysą Łużycką, po obu stronach granicy Polski i Niemiec. Założył go – na obszarze ponad 700ha – książę Hermann von Puckler – Muskau, ekscentryczny arystokrata niemiecki, uznany literat, teoretyk i praktyk ogrodnictwa krajobrazowego. Park wpisany  jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka jest bezpłatna. Na miejscu będzie można wejść na wieżę widokową (dodatkowy koszt 3 euro/osoba). Zakończenie wycieczki planowane jest ok. godz. 18.30; prowiant we własnym zakresie. 


 Druga z zaplanowanych wycieczek to wizyta w Kłopocie w Muzeum Bociana Białego, które powstało dzięki inicjatywie Ligii Ochrony Przyrody. W ramach jego działalności prowadzona jest edukacja dzieci i młodzieży dotycząca bociana białego oraz przyrody doliny Odry. Na miejscu uczestnicy wysłuchają prelekcji i będą mogli wejść na wieżę widokową oraz przespacerować się nad Odrę. Z Kłopotu udadzą się do jedynego w Polsce Muzeum Łąki w Owczarach. Tam zobaczą murawy kserotermiczne, do złudzenia przypominające dalekie stepy Ukrainy czy Podola. Ciepłolubne łąki w Owczarach uważane są za jedne z najlepiej zachowanych muraw kserotermicznych w naszym kraju. Wycieczka jest bezpłatna. Zakończenie wycieczki planowane jest ok. godz. 17.00; prowiant we własnym zakresie.
Start obu wycieczek o godz. 9.00 z parkingu przy al. Woj. Polskiego 69, Kampus B Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Zgłoszenia udziału w wycieczkach przyjmowane będą do poniedziałku, 28 maja w Biurze Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego pod adresem: bp@uz.zgora.pl lub pod nr tel. 32 82 354. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL.
W związku z ograniczoną ilością  miejsc w autokarach liczy się kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy!!!

   Uniwersytet Zielonogórski (C) 2004-2011 .:. D&C by: JARY