slider slider slider

Oferta dla sponsorów

Współfinansując Festiwal Nauki, służący popularyzacji nauki, zdrowego i sportowego stylu życia, możecie Państwo zyskać wizerunek firmy promującej zdrowie i aktywność fizyczną.

Czytaj więcej...

Konkurs Festiwal 2015

Konkurs rozstrzygnięty

Gratulujemy zwycięzcom

Czytaj więcej...

Program festiwalu

W programie Festiwalu znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące miejsca i czasu wszystkich wydarzeń Festiwalu Nauki. Tu z pewnością odnajdą Państwo coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Czytaj więcej...

Witamy na stronie Festiwalu Nauki 2015

Już po raz dwunasty Uniwersytet Zielonogórski organizuje w dniach 13, 14 i 15 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze wydarzenie popularno-naukowe jakim jest Festiwal Nauki. Hasło tegorocznego Festiwalu Nauki, Zielona Góra 2015 brzmi: „Sport. Na zdrowie!”. Chcemy pokazać jak efektywnie połączyć pojęcie sportu i zdrowia w naszym życiu. Co roku w wydarzeniu bierze udział łącznie ponad 10 000 osób. Od początku swego istnienia Festiwal Nauki odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Wojewody Lubuskiego oraz Prezydenta Miasta Zielona Góra.

W sobotę 13 czerwca 2015 r. planujemy organizację meczy piłkarskich oraz przeprowadzenie Testu Coopera na stadionie uniwersyteckim przy ul. Wyspiańskiego 58 w Zielonej Górze.
Miasteczko uniwersyteckie  zostanie zbudowane na stadionie przy ul. Wyspiańskiego. W niedzielę 14 czerwca 2015 r., podczas trwającego 5 godzin pikniku naukowego, przedstawiciele Wydziałów Uniwersytetu Zielonogórskiego będą prezentować swoje projekty mieszkańcom miasta i regionu. Na niedzielną odsłonę Festiwalu Nauki zapraszamy całe rodziny i każdego z osobna. Festiwalowi zawsze towarzyszy scena. W tym roku zagoszczą na niej zawodnicy, prezentując różne dyscypliny sportu. Do rozgrywek, zawodów i konkurencji sportowych zapraszać będziemy festiwalowych gości, którzy pojawią się na uniwersyteckim stadionie.
Oferta poniedziałkowa w dniu 15 czerwca 2015 r. Wydziały zapraszają kierowana jest do szkół. Na poszczególne projekty prowadzone są wcześniejsze zapisy, bowiem cieszą się one ogromnym zainteresowaniem.

Festiwal nauki Festiwal nauki Festiwal nauki
Sponsor Festiwalu nauki:
pgnig.pl
Partner Festiwalu nauki:
lubuskie.pl
Współpraca:
www.nessfitness.pl
Patronat Festiwalu nauki:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Marszałek Województwa Lubuskiego
Wojewoda LubuskiPrezydent Miasta Zielona Góra
Patronat medialny: