slider slider slider slider slider

Witamy na stronie Festiwalu Nauki 2017

Już po raz czternasty zapraszamy na Festiwal Nauki organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski. Jest to coroczne święto naszej uczelni. W tym roku organizujemy je 4 i 5 czerwca pod hasłem „Z UZ dookoła świata”. Chcemy pokazać Uniwersytet Zielonogórski jako uczelnię  otwartą na świat. Co roku studiuje u nas coraz więcej obcokrajowców, którzy przyjeżdżają między innymi z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Grecji, Rosji, Ukrainy i Wietnamu. Głównym celem naszego święta jest popularyzacja i upowszechnianie nauki. Tym razem w wydaniu międzynarodowym. Dlatego też do przygotowania naszych projektów zaangażowani byli studenci z zagranicy, którzy studiują na naszej uczelni w ramach Programu Erasmus+.  W pierwszy dzień Festiwalu (4 czerwca – niedziela) na stadionie uniwersyteckim przy  ul. Wyspiańskiego 58 rozpocznie się drugi już Bieg dla transplantacji pod honorowym patronatem Konsultanta Wojewódzkiego Transplantologii Klinicznej. W ubiegłym roku na starcie pojawiło się prawie 400 zawodników. Idea jest bardzo szczytna, zatem zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Trasa liczy ok. 6 km, każdy może ją pokonać. Nie liczy się wynik, tylko udział. Zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal i koszulkę. Zapisy na bieg prowadzone będą przez stronę internetową: www.super-sport.com.pl lub na 30 min. przed startem. Liczba miejsc jest ograniczona.  Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Dla nich także przewidziano biegi i konkurencje sportowe z nagrodami oraz kącik plastyczny.

Na stadionie będzie też można skosztować narodowych potraw z różnych stron świata, na czele z potrawami gruzińskimi. Przyrządzi je Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UZ – prof. Giorgi Melikidze. Towarzyszyć mu będą młodzi kucharze, uczestnicy programu telewizyjnego „Master Chef Junior”, zielonogórzanie: Zosia Zaborowska i Mateusz Truszkiewicz.

Dla wszystkich gości festiwalowych powstanie też „Strefa relaksu” z udziałem zagranicznych studentów z  naszego uniwersytetu. Będzie można odpocząć, a najmłodsi będą mogli wykazać się zdolnościami manualnymi.

W drugi dzień Festiwalu (5 czerwca – poniedziałek) zapraszamy zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne na uniwersyteckie kampusy. Przygotowaliśmy wiele ciekawych projektów, warsztatów, wystaw i wykładów. Jest to doskonała okazja do tego, by przyjrzeć się osiągnięciom nauki z bliska, samemu wziąć udział w zajęciach praktycznych, a także zobaczyć jak wyglądają sale dydaktyczne naszej uczelni.
Bardzo ważna informacja: w tym roku będzie się można zapisywać na poszczególne projekty/warsztaty tylko za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie festiwalowej: www.fn.uz.zgora.pl. Zapisy rozpoczną się 15 maja br.

Zatem zapraszamy do udziału w dwudniowym Festiwalu Nauki pod hasłem „Z UZ dookoła świata” i do zobaczenia!

Festiwal nauki Festiwal nauki Festiwal nauki